Érzékelő bevezetés problémái
A legtöbb, intézményi használatban lévő hűtőberendezés hőmérséklet ellenőrzése, monitorozása megtörténik valamilyen formában, erre általában a minőségbiztosítási rendszer is tartalmaz előírásokat.
A leggyakoribb megoldás egy kereskedelmi forgalomban kapható egyszerű digitális hőmérő érzékelőjének a hűtőtérbe történő bevezetése.
Hogy is néz ez ki a gyakorlatban?
Az első esetben a hűtő szigetelésén vezetik be az érzékelőt, ami érthető, hiszen sokféle hűtő van forgalomban és egyre több az olyan típus, aminél a hőcserélő már nem a hűtő hátán helyezkedik el, hanem valamelyik oldalán, rejtve, leburkolva, ezt nem célszerű megsérteni.
Ugyanakkor látható, hogy a vastag érzékelő-kábel milyen nagy rést okoz a szigetelésben.
Ez már egy normál, 2-8°C-os hűtőnél is okozhat problémát, de egy -20°C-os fagyasztó esetében azonnali jegesedést eredményez.
A második esetben a hűtő tetején készített furaton keresztül vezetik be az érzékelő kábelét a hűtőbe, itt viszont a ragasztó szalag nem nevezhető hőszigetelésnek és esztétikailag sem tűnik megfelelőnek a megoldás.
Alapesetben mi sem fúrjuk meg a hűtőt, bár a megrendelő kifejezett kérésére és felelősségére ez a megoldás is elképzelhető, de a szigetelés melletti bevezetésre használt kábel mindössze 0,6 mm vastag és az ívesen a kábel köré felvitt szilikon tömítés segítségével a szigetelés melletti rés a lehető legkisebbre szorítható.